Başakşehir’in Rakibi Belli Oluyor

Victoria Plzen ile Olimpiakos Şampiyonlar Ligi eleme turunda karşılaşıyor
Victoria Plezen v Olmpiakos
Temmuz 23,2019
20:00

Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turunda Çek temsilcisi Victor Plzen ve Yunanistan’da geçen yıl ikinci olan Olympiakos mücadele edecek. Bu eşleşmeden galip çıkacak takımın bir üst turda Başakşehir ile karşılaşacak olması ise Türkiye’de maça olan ilgiyi arttırdı. İyi bir hazırlık dönemi geçiren ve Çek liginde ilk iki hafta maçlarını kazanıp averaj ile Slavia Prag’ın arkasında ikinci sırada bulunan Victor Plzen rakibine göre maça daha hazır durumda. Önemli takımlar ile hazırlık maçları oynayan Olympiakos’un henüz Yunanistan Süper Ligi başlamadığı için rakibine oranla biraz maç eksiği var. Çekişmeli geçecek eşleşmenin ilk turunda Victor Plzen evinde galibiyet alırsa şaşırtıcı olmaz. Geri kalan sonuçlarda ise turu geçmesi hayal olur.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Victor Plzen hazırlık kampında görece kolay ekipler ile mücadele etti. Hatta Avrupa kupalarında üst turlarda karşımıza çıkacak hiçbir ekiple maç yapmadı desek yeridir. Hazırlık maçlarında iyi sonuçlar alsa da kendisini zorlayacak kimi rakiplere karşı galip gelemedi. Ligin açılış haftasında evinde, Sigma karşısında galibiyeti ise rakibi 10 kişi kalınca kazanabildi. Kısaca Victor Plzen hazır bir takım olsa da yeterince güçlü değil.
  • Olympiakos hazırlık maçlarında, özellikle son üç karşılaşmada zorlu rakiplerle mücadele etti. Bu mücadelelerden ikisinde berabere kaldı ama oldukça iyi mücadele etti. Henüz Yunan Süper Ligi başlamadığı için ise tam olarak takımın durumunu bilmek biraz zor. Ancak yine de sahaya yansıyan oyun açısından bakarsak Olympiakos’un rakibinin bir kademe üstünde olduğunu görebiliriz.
  • Bu sezon oynadığı maçlara bakılacak olursa Victor Plezen’in özellikle ikinci devrede açıldığı ve mağlup duruma düşmesine karşın galibiyeti bulacak güçte olduğu görülür. Gerek lig gerekse hazırlık maçlarında bunu başardığı anlaşıldı. Fakat, rakip Olympiakos gibi deneyimli bir ekip olunca geriye düştüğünde durumu ne kadar düzeltebilir bilinmez. Yine de Victor Plezen’in evindeki maçta yine ikinci yarıda baskılı oynayacağı bir gerçek.
  • Rakibine kıyasla ilk devreye daha fazla ağırlık veren Olympiakos, defansı da boş bırakmayı sevmiyor. Bu sebeple kimi zaman maçları fazla gollü geçmeyebiliyor. Ayrıca ilk yarılarda ortaya koydukları futbol, ikinci devrelere göre daha iyi. Bu hafta deplasmanda olsalar da gol atmak için fırsatları değerlendireceklerdir.

Victor Plzen ile Olimpiakos arasındaki Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu ilk maçında favori az farkla ev sahibi ekip. Ne var ki rakibi gerekli savunma oyununu sahaya yansıtırsa işler değişebilir. Her iki devrede de gol ihtimali yüksek. Toplam gol 2,5 altı kalacak gibi görünüyor.

Bahis yap -