Namağlup Tunus Senegal’e Karşı

Tunus ile Senegal final için karşılaşıyor
Senegal v Tunus
Temmuz 14,2019
19:00

Afrika Uluslar Kupası’nın en ilginç ekiplerinden biri olan Tunus gruplarda hiç galibiyet ama hiç mağlubiyet de almadan üst tura çıktı. Son 16’yı penaltılar ile çeyrek finali ise Madagaskar karşısında 0-3’lük net skor ile aştı. Şimdi yarı finaldeki rakibi gücünün farkındaki Senegal. Tabii şöyle de bir durum var, Senegal ne kadar fiziksel ve mental olarak güçlü olsa da gol atma konusunda bir sorun yaşıyor. Son 16’da Uganda’yı, çeyrek finalde Benin’i 1-0’lık skor ile geçti. Pek çok pozisyondan yararlanamayan Senegal gol atma konusundaki becerisini son maçta göstermiş olan Tunus karşısında zorlanabilir. Diğer yandan her iki ekibin de gücünün yakın olduğunu ve maçı uzatmalara taşıyabileceğini de hesaba katmak gerek.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Senegal grubu ikinci tamamlamış olsa da artık finale çıkmak ve kupayı ülkesine götürmek istiyor. Bu sebeple yarı finalde fazla risk almadan önceliği rakibi yormaya ya da oyunu ortada tutmaya bakacaktır. İlk devre rakip kaleye fazla atak yapmayabilirler. Tabii fırsat bulurlarsa veya kontra atak şansı yakalarlarsa durum farklı. Ancak Tunus’un da kontra atak fırsatı tanıyacak bir atak yapması zor gibi.
  • Tunus da tıpkı Senegal gibi finali ve kupayı hedefliyor. Bu sebeple oyun tarzı da rakibininkine benzeyebilir. Zaten grup maçlarından bildiğimiz gibi beraberlik durumlarına alışkınlar. Hatta rakiplerine kıyasla sinirlerinin bu duruma daha fazla dayanacağını tahmin edebiliriz. Madagaskar’ı 0-3 yenmiş olsalar da Senegal’in daha güçlü olduğu bir gerçek. Bu sebeple golü ikinci yarıda aramayı tercih edebilirler.
  • Bu haftaki maçın en önemli özelliği kaçan gollerin telafisinin olmayacak olması. Bu en çok Senegal’in dikkat etmesi gereken durum. Baskın bir oyun oynasalar da her zaman gol atma becerisi gösteremiyorlar. Grup maçlarında Cezayir’e mağlup oldukları gibi Tunus’a da mağlup olabilirler. Bunun önüne geçmek için defansa önem vereceklerdir.
  • Artık finale bir maç kala Tunus oyuna büyük bir dikkat verecektir. Kanatlardan yapacağı ataklar ile gol bulmaya çalışacaktır ama orta sahayı kalabalık tutup topu ikinci bölgede daha fazla dolaştırmak isteyecektir. Kaptırılabilecek toplara karşı da defansı boş bırakmayacaktır.

Senegal ile Tunus arasındaki maçta orta sahası iyi olan takım galip gelecektir. Ancak taraf bahsi yapmak şu an için riskli. İki takımın önceki maçlarına da göz atılında karşılaşmanın uzatmaya gitme ihtimali var. Gol olacaksa da ikinci devrede olur ve toplam gol 2,5 altı kalır.

Bahis yap -